^ Back to Top

Pokazy z fizyki 2015

We wtorek (29.09.2015r) uczniowie  klasy 3a LO i 2c Gimnazjum odwiedzili Instytut Fizyki UMCS w Lublinie uczestnicząc w 56 edycji POKAZÓW Z FIZYKI.
W programie znalazły się takie tematy jak: prąd elektryczny, promieniotwórczość, fizyka latania, światło i oko
 
Były to ciekawe i dynamiczne pokazy naukowe, których głównym celem było zainteresowanie uczniów tajemnicami otaczającego ich świata za pomocą ciekawych eksperymentów i… solidnej porcji dobrej zabawy. Podczas nich wszyscy z zaciekawieniem słuchali wykładowców i uważnie obserwowali wykonywane przez nich doświadczenia.
 
W drodze do Lublina uczniowie zatrzymali się przy pomniku gen. Brygady Wojska Polskiego Franciszka Kleeberga, a następnie zwiedzili Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Poznali niezwykłą historię rodziny polskiej magnaterii, zwiedzili niezwykły, pełen przepychu pałac i piękne ogrody w jesiennych barwach. 
 
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.
 
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w GALERII
 
 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół
im. Adama Mickiewicza
w Mrozach

05-320 Mrozy
ul. Licealna 3

tel./fax. 25 757 41 94
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.