^ Back to Top

Matematyka w fizyce i astronomii

W październiku grupa projektowa mPotęgi szukała matematyki w fizyce i astronomii. Odkryła bardzo duże liczby i ich zapis w notacji wykładniczej opisujące odległości w naszym Układzie Słonecznym. Oprócz warsztatów w szkole odwiedziła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby tam samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na wybranych eksponatach.

 

Uczniowie uczestniczyli też: w Teatrze Wysokich Napięć w spektaklu "Pojedynek mistrzów Edisona i Tesli"w  koncercie "Grających tesli" w mini warsztatach "W poszukiwaniu cząsteczek", "Pokrętne drogi światła", "Magnetyzm a lewitacja". Następnie obejrzeli wystawę w planetarium „Patrz, Ziemia” i film  "Co kryje wszechświat ?" oraz spotkali się z naukowcem, który omówił, jak na przestrzeni dziejów zmieniały się metody odkrywania wszechświata. Młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem poznawania najdalszych zakątków kosmosu, gdyż zadawała uczonemu ciekawe pytania, i to w języku angielskim. Spotkania z matematyką w fizyce i astronomii zakończyły się konkursem. I miejsce zajęła Paulina Wojtasik z klasy 2A zdobywając tablet Lenovo, II miejsce Martyna Rzyszkowicz z klasy 2B otrzymała koszulkę z napisem "Mistrz matematyki". Trzeciego miejsca nie przyznano. Nagrody pocieszenia otrzymali: Patrycja Jacak z kl. 2B, Sandra Stendziak kl. 2B, Grzegorz Laskowski klasa 1B, Kasia Żmudzin kl.2B.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół
im. Adama Mickiewicza
w Mrozach

05-320 Mrozy
ul. Licealna 3

tel./fax. 25 757 41 94
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.