Zespoł Szkół Publicznych w Mrozach
News · Kalendarz · Galeria · Linki · FILMY · Budowa hali · Rekrutacja24.04.2014
Nawigacja
Szkolne dzwonki
Pracownie komputerowe
Pedagog
Dyrekcja
Artykuły o szkole...
    SZKOŁA
off
     Wyposażenie szkoły
     Biblioteka szkolna
    UCZNIOWIE
off
     Nauczyciele
     Nasze zainteresowania
     IMCI
     News
     Strona głowna
     Patron
     Historia
     Artykuły uczniów...
     Standardy egzaminacyjne
     Dziecko w Sieci
     Szkoła bez przemocy
     Jak pomóc dziecku?
     Zdrowie dziecka
     Rodzicielska www
    ARCHIWUM
off
     Absolwenci
     Nauczyciele
     Ich z nami już nie ma
     KRONIKA
    RÓŻNE
off
     Przetargi
     Kontakt
    REKRUTACJA
off
     Liceum
     Gimnazjum
Pajacyk
Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl
Użytkowników Online
Gości Online: 18
Brak użytkowników Online

Zarejestrowanych: 546
Nieaktywowany użytkownik: 0
Ostatni zarejestrowany: monibysz
Login
Nick

HasłoNie jesteś zarejestrowany?
Kliknij tutaj aby to zmienić.

Zapomniałeś hasło?
Poproś o nowe tutaj.
Image Rotator
EGZAMINY - START

Dzisiaj, 23 kwietnia 2014 roku, uczniowie trzecich klas gimnazjów rozpoczęli egzaminy sprawdzające ich wiedzę zdobytą na tym etapie edukacji szkolnej.
O 9:00 rozpoczęła się humanistyczna część egzaminu sprawdzająca wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Kolejna część, która dotyczyła języka polskiego, rozpoczęła się o 11:00 i trwała 90 minut.

Arkusze egzaminacyjne znajdziecie poniżej:

Arkusz egzaminu gimnazjalnego 2014: historia i WOS .
Arkusz egzaminu gimnazjalnego 2014: język polski .

ewa dnia 23.04.2014 · Drukuj
ZJAZD ABSOLWENTÓW LO

W bieżącym roku obchodzimy 70 lecie istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Mrozach. W związku z tym 14 czerwca odbędzie się ZJAZD ABSOLWENTÓW, na który zapraszamy wszystkich tych, którzy ukończyli LO w Mrozach.


W programie Zjazdu proponujemy:
09.00 msza święta w miejscowym kościele
10.30 złożenie kwiatów na grobach nauczycieli
11.00 konferencja naukowa "Europejski Park Edukacji - promujemy walory gminy Mrozy"
12.30 wystawa "VII dekad Szkoły"
13.00 występy artystyczne w wykonaniu absolwentów i uczniów szkoły
15.00 spotkania z wychowawcami klas
17.30 mecz piłki siatkowej Absolwenci - Uczniowie
20.00 bal

formularz rejestracyjny


ewa dnia 23.04.2014 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj
EGZAMIN GIMNAZJALNY
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego. Każdą część egzaminu przeprowadza się innego dnia.

Część humanistyczna odbędzie się 23 kwietnia 2014 r. (środa):
– z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
• dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut
– z zakresu języka polskiego egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut
• dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut.

Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się 24 kwietnia 2014 r. (czwartek):
– z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
• dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut
– z zakresu matematyki egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut
• dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut.

Część z języka obcego nowożytnego odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. (piątek):
– na poziomie podstawowym egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
• dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut
– na poziomie rozszerzonym egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 60 minut
• dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 30 minut

Pamiętać należy:
- testy wypełniamy CZARNYM długopisem (na wszelki wypadek weźcie drugi),
- nie wnosimy urządzeń telekomunikacyjnych

Proceduryewa dnia 22.04.2014 0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
WESOŁYCH ŚWIĄT


Ciepłych i udanych świąt wielkanocnych
oraz wszelkiej pomyślności i radości.
Niech w Waszych sercach zapanuje wiosna
- odrodzenie nowego życia.

ewa dnia 18.04.2014 · Drukuj
SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA KLAS VI SP


10 kwietnia w godz.09.00-12.00 w naszym Gimnazjum odbędzie się spotkanie informacyjno-integracyjne dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

Kandydaci do klas pierwszych razem ze swoimi, o rok starszymi kolegami, będą wspólnie oglądać szkołę, uczestniczyć w zabawach, rozgrywkach.
Mamy nadzieję, że zachęcimy wszystkich do nauki w naszej szkole.

Rodziców zapraszamy w godzinach 08.00-17.00.

ewa dnia 07.04.2014 0 Komentarzy · 32 Czytań · Drukuj
Nie! Dla wypalania traw na Mazowszu


Trwa kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, którą zainicjował w 2013 roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na skalę problemu oraz edukację społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach tego zjawiska. W roku 2013 w województwie mazowieckim odnotowano ponad 4,5 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych, najwięcej w powiatach: szydłowieckim, piaseczyńskim, radomskim i wołomińskim.


Tu możecie obejrzeć spot filmowy "Nie dla wypalania traw

ewa dnia 07.04.2014 0 Komentarzy · 26 Czytań · Drukuj
CO NOWEGO W BP?
W klasach bezpieczeństwo publiczne wiele się dzieje. Drugi semestr dla klas mundurowych oznacza ciężką pracę oraz wiele nowych doświadczeń. Pierwszym ważnym wydarzeniem, w którym nasi uczniowie mieli okazję brać udział była uroczystość przejęcia komendantury w Jednostce Specjalnej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Kolejna uroczystość związana była z 15-leciem wstąpienia Polski do NATO. Jubileuszowe obchody odbyły się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Bardzo interesujące dla naszych młodych mundurowych były zajęcia w Komendzie Rejonowej Policji VII Praga Południe oraz zwiedzanie Centrum Bezpieczeństwa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na 30 marca zaplanowano udział w uroczystościach 183. rocznicy bitwy pod Dębem Wielkim. Już niebawem odbędą się zajęcia ze strażakami z OSP Mrozy, w których uczniowie będą się zmagać z gaszeniem kontrolowanego pożaru oraz z ewakuacją osoby poszkodowanej z rozbitego auta. Warunkiem zaliczenia tego modułu jest zdanie egzaminu przeprowadzanego przez Państwową Straż Pożarną w Mińsku Mazowieckim. Klasa druga natomiast ćwiczy umiejętności samoobrony podczas zajęć prowadzonych przez Piotra Bogusza oraz poznaje tajniki służby w Jednostce Specjalnej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia z żołnierzami odbywają się na terenie jednostki oraz w naszym liceum. Zaliczeniem tego modułu będzie całodniowy marsz, po którym uczniowie otrzymają certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.
Łukasz Krystyan

Elinka dnia 27.03.2014 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj
WARSZTATY Z REDAKTOR NACZELNĄ "NOWEGO DZWONU"
Przez trzy tygodnie uczniowie klas dziennikarskich zdobywali szlify pod okiem redaktor naczelnej „Nowego Dzwonu” p. Moniki Rozalskiej. Doświadczona dziennikarka zdradziła tajniki swego zawodu oraz wprowadziła uczniów w świat mediów lokalnych. Młodzież chętnie przygotowywała teksty na podstawie obejrzanych wcześniej materiałów filmowych z uroczystości, które odbyły się w naszym powiecie. Ukoronowaniem wysiłków była możliwość debiutu prasowego na łamach „Nowego Dzwonu” przez autorów najlepszych tekstów. Karolina Kąca napisała tekst o konkursie na najpiękniejszy wieniec wielkanocny. Ukazał się on w środowym numerze "Naszego Dzwonu".

Elinka dnia 27.03.2014 0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
MATECZKA ROSJA - SPOTKANIE Z PISARZEM
27 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej uczniowie klas dziennikarskich spotkali się z podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem. Wcześniej zostali wprowadzeni w problematykę spotkania przez p. Agatę Sekular. Autor książek o Rosji bardzo ciekawie opowiadał o swoich spotkaniach z naszymi wschodnimi sąsiadami podczas 3,5-letniego pobytu autora w Moskwie w latach 1990-1993. Był to czas rozpadu Związku Radzieckiego i upadku komunizmu. Uzupełnieniem opowieści był pokaz slajdów.

Elinka dnia 27.03.2014 0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
WIOSNA, ACH TO TY!
21 marca , czyli w pierwszy dzień wiosny, wyruszyliśmy na „wagary” do Warszawy. Celem wyprawy było obejrzenie Festiwalu Chlebów Świata zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Mediów, Warszawską Izbę Turystyki i Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie. W zamienionych na laboratoria piekarnicze salach lekcyjnych grupa 36 uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum w Mrozach wraz z opiekunkami co godzinę poznawała sposoby przygotowania: piady, pity, rogali świętomarcińskich z Poznania, pieczywa z ekologicznych upraw, ziaren i starodawnych mąk, chlebów z Australii i Oceanii, Chin, Bułgarii, Francji, Indonezji, Palestyny, Serbii, Włoch i innych stron świata. Nie zbrakło także chleba kosmonautów.
W przygotowanych także na zewnątrz stoiskach podziwialiśmy tradycyjnie wytwarzane wędliny, miody i inne regionalne produkty z całej Polski i sąsiednich państw.
Następnie udaliśmy się na seans filmowy pt. „Pompeje”. Obejrzany w technologii 3D film bardzo podobał się uczniom, zachwycił efektami specjalnymi i piękną, chociaż smutną historią o losach mieszkańców miasta, którzy zachłyśnięci życiem, nie zauważyli nadciągającego niebezpieczeństwa. Pogoda również sprzyjała naszej wyprawie - jak na ten dzień przystało, była szczególnie piękna.
Jagna Sekular

Elinka dnia 25.03.2014 0 Komentarzy · 52 Czytań · Drukuj
Stron 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Szkoła

E-dziennik

Zjazd Absolwentów LO

Formularz rejestracyjny

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne będą dane kontaktowe. Pytamy też m.in. o rok ukończenia LO i nazwisko wychowawcy.

BIP
1%
Program PIT Udostępnione przez FSMM.PL
Pogoda
Aktualna pogoda dla Mrozow

WIĘCEJ
Podręczniki

Podręczniki i programy szkolne

Pozostało...
Do wakacji zostało...

64 Dni
Losowa fotka
DSC05450 (Small).JPG
DSC05450 (Small).JPG
Historio, historio...
Flash Zegar
Kalendarz
Kwiecien 2014
P W S C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Najnowsze Media
Polonez w wykonaniu klasy IIIc | Oglądano: 10827 razy
Polonez w wykonaniu klas IIIa i IIIb | Oglądano: 39431 razy
Studniówka 2011 | Oglądano: 13011 razy
Reklama szkoły | Oglądano: 5133 razy
Polonez | Oglądano: 6060 razy
Copyright © 2004-2014 Zespól Szkół Publicznych w Mrozach OPIEKA: Ewa Jagodzińska i Ewelina Igańska
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zespolszkol.mrozy.pl są własnością autorów oraz osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.