Zespoł Szkół Publicznych w Mrozach
News · Kalendarz · Galeria · Linki · FILMY · Budowa hali · Rekrutacja18.04.2014
Nawigacja
Szkolne dzwonki
Pracownie komputerowe
Pedagog
Dyrekcja
Artykuły o szkole...
    SZKOŁA
off
     Wyposażenie szkoły
     Biblioteka szkolna
    UCZNIOWIE
off
     Nauczyciele
     Nasze zainteresowania
     IMCI
     News
     Strona głowna
     Patron
     Historia
     Artykuły uczniów...
     Standardy egzaminacyjne
     Dziecko w Sieci
     Szkoła bez przemocy
     Jak pomóc dziecku?
     Zdrowie dziecka
     Rodzicielska www
    ARCHIWUM
off
     Absolwenci
     Nauczyciele
     Ich z nami już nie ma
     KRONIKA
    RÓŻNE
off
     Przetargi
     Kontakt
    REKRUTACJA
off
     Liceum
     Gimnazjum
Pajacyk
Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl
Użytkowników Online
Gości Online: 28
Brak użytkowników Online

Zarejestrowanych: 545
Nieaktywowany użytkownik: 1
Ostatni zarejestrowany: Tkaczyk Teresa
Login
Nick

HasłoNie jesteś zarejestrowany?
Kliknij tutaj aby to zmienić.

Zapomniałeś hasło?
Poproś o nowe tutaj.
Image Rotator
SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA KLAS VI SP


10 kwietnia w godz.09.00-12.00 w naszym Gimnazjum odbędzie się spotkanie informacyjno-integracyjne dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

Kandydaci do klas pierwszych razem ze swoimi, o rok starszymi kolegami, będą wspólnie oglądać szkołę, uczestniczyć w zabawach, rozgrywkach.
Mamy nadzieję, że zachęcimy wszystkich do nauki w naszej szkole.

Rodziców zapraszamy w godzinach 08.00-17.00.

ewa dnia 07.04.2014 0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj
ZJAZD ABSOLWENTÓW LO

W bieżącym roku obchodzimy 70 lecie istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Mrozach. W związku z tym 14 czerwca odbędzie się ZJAZD ABSOLWENTÓW, na który zapraszamy wszystkich tych, którzy ukończyli LO w Mrozach.


W programie Zjazdu proponujemy:
09.00 msza święta w miejscowym kościele
10.30 złożenie kwiatów na grobach nauczycieli
11.00 konferencja naukowa "Europejski Park Edukacji - promujemy walory gminy Mrozy"
12.30 wystawa "VII dekad Szkoły"
13.00 występy artystyczne w wykonaniu absolwentów i uczniów szkoły
15.00 spotkania z wychowawcami klas
17.30 mecz piłki siatkowej Absolwenci - Uczniowie
20.00 bal
Wkrótce na stronie formularz rejestracyjny.

ewa dnia 28.03.2014 0 Komentarzy · 95 Czytań · Drukuj
CO NOWEGO W BP?
W klasach bezpieczeństwo publiczne wiele się dzieje. Drugi semestr dla klas mundurowych oznacza ciężką pracę oraz wiele nowych doświadczeń. Pierwszym ważnym wydarzeniem, w którym nasi uczniowie mieli okazję brać udział była uroczystość przejęcia komendantury w Jednostce Specjalnej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Kolejna uroczystość związana była z 15-leciem wstąpienia Polski do NATO. Jubileuszowe obchody odbyły się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Bardzo interesujące dla naszych młodych mundurowych były zajęcia w Komendzie Rejonowej Policji VII Praga Południe oraz zwiedzanie Centrum Bezpieczeństwa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na 30 marca zaplanowano udział w uroczystościach 183. rocznicy bitwy pod Dębem Wielkim. Już niebawem odbędą się zajęcia ze strażakami z OSP Mrozy, w których uczniowie będą się zmagać z gaszeniem kontrolowanego pożaru oraz z ewakuacją osoby poszkodowanej z rozbitego auta. Warunkiem zaliczenia tego modułu jest zdanie egzaminu przeprowadzanego przez Państwową Straż Pożarną w Mińsku Mazowieckim. Klasa druga natomiast ćwiczy umiejętności samoobrony podczas zajęć prowadzonych przez Piotra Bogusza oraz poznaje tajniki służby w Jednostce Specjalnej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia z żołnierzami odbywają się na terenie jednostki oraz w naszym liceum. Zaliczeniem tego modułu będzie całodniowy marsz, po którym uczniowie otrzymają certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.
Łukasz Krystyan

Elinka dnia 27.03.2014 0 Komentarzy · 34 Czytań · Drukuj
WARSZTATY Z REDAKTOR NACZELNĄ "NOWEGO DZWONU"
Przez trzy tygodnie uczniowie klas dziennikarskich zdobywali szlify pod okiem redaktor naczelnej „Nowego Dzwonu” p. Moniki Rozalskiej. Doświadczona dziennikarka zdradziła tajniki swego zawodu oraz wprowadziła uczniów w świat mediów lokalnych. Młodzież chętnie przygotowywała teksty na podstawie obejrzanych wcześniej materiałów filmowych z uroczystości, które odbyły się w naszym powiecie. Ukoronowaniem wysiłków była możliwość debiutu prasowego na łamach „Nowego Dzwonu” przez autorów najlepszych tekstów. Karolina Kąca napisała tekst o konkursie na najpiękniejszy wieniec wielkanocny. Ukazał się on w środowym numerze "Naszego Dzwonu".

Elinka dnia 27.03.2014 0 Komentarzy · 40 Czytań · Drukuj
MATECZKA ROSJA - SPOTKANIE Z PISARZEM
27 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej uczniowie klas dziennikarskich spotkali się z podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem. Wcześniej zostali wprowadzeni w problematykę spotkania przez p. Agatę Sekular. Autor książek o Rosji bardzo ciekawie opowiadał o swoich spotkaniach z naszymi wschodnimi sąsiadami podczas 3,5-letniego pobytu autora w Moskwie w latach 1990-1993. Był to czas rozpadu Związku Radzieckiego i upadku komunizmu. Uzupełnieniem opowieści był pokaz slajdów.

Elinka dnia 27.03.2014 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
WIOSNA, ACH TO TY!
21 marca , czyli w pierwszy dzień wiosny, wyruszyliśmy na „wagary” do Warszawy. Celem wyprawy było obejrzenie Festiwalu Chlebów Świata zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Mediów, Warszawską Izbę Turystyki i Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie. W zamienionych na laboratoria piekarnicze salach lekcyjnych grupa 36 uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum w Mrozach wraz z opiekunkami co godzinę poznawała sposoby przygotowania: piady, pity, rogali świętomarcińskich z Poznania, pieczywa z ekologicznych upraw, ziaren i starodawnych mąk, chlebów z Australii i Oceanii, Chin, Bułgarii, Francji, Indonezji, Palestyny, Serbii, Włoch i innych stron świata. Nie zbrakło także chleba kosmonautów.
W przygotowanych także na zewnątrz stoiskach podziwialiśmy tradycyjnie wytwarzane wędliny, miody i inne regionalne produkty z całej Polski i sąsiednich państw.
Następnie udaliśmy się na seans filmowy pt. „Pompeje”. Obejrzany w technologii 3D film bardzo podobał się uczniom, zachwycił efektami specjalnymi i piękną, chociaż smutną historią o losach mieszkańców miasta, którzy zachłyśnięci życiem, nie zauważyli nadciągającego niebezpieczeństwa. Pogoda również sprzyjała naszej wyprawie - jak na ten dzień przystało, była szczególnie piękna.
Jagna Sekular

Elinka dnia 25.03.2014 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj
POWITANIE WIOSNY
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole został uczczony wyjątkowym apelem. Pierwszym punktem programu był spektakl z okazji Dnia Ziemi, przygotowany przez uczniów klasy I b gimnazjum pod opieką p. Barbary Kuchno. W zwołanym na scenie sądzie na ławie oskarżonych zasiadł człowiek. Następnie przeszliśmy do wyborów Miss i Mistera Wiosny oraz konkursu na najpiękniejsze przebranie wiosny. Całości dopełnił pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Patryka Budkowskiego. Apel przygotował Samorząd Szkolny pod czujną opieką p. Grażyny Gołębiowskiej i p. Grażyny Kotwickiej.
Dominika Rogulska, klasa dziennikarska

Elinka dnia 25.03.2014 0 Komentarzy · 37 Czytań · Drukuj
STOP NAŁOGOM I PRZEMOCY
W ramach realizowanego przez naszą szkołę programu profilaktycznego 19 marca uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w dwóch spektaklach w wykonaniu teatru „Inspiracja” z Krakowa. Klasy gimnazjalne obejrzały sztukę „Nad przepaścią” poruszającą problem uzależnienia od alkoholu i narkotyków, natomiast klasy licealne - „Blogerkę”. Spektakl przedstawił wpływ niezrozumienia i trudnych relacji w rodzinie na relacje z rówieśnikami oraz zjawisko przemocy w szkole. Przedstawienia stały się punktem wyjścia dla dyskusji młodzieży na temat współczesnych zagrożeń.

Elinka dnia 21.03.2014 0 Komentarzy · 36 Czytań · Drukuj
CYBERBEZPIECZNI W WARSZAWIE
Już po raz czwarty młodzież gimnazjów i szkół podstawowych debatowała na temat cyberbezpieczeństwa. W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Naukową Akademicką Sieć Komputerową do siedziby Googla w Warszawie. Nasze gimnazjum na IV Kongresie Młodych Internautów 12 marca 2014 r. reprezentowało czterech uczniów z klasy 3c: Jakub Grasiak, Przemysław Muracki, Adam Koszel i Jarosław Sobiech wraz z informatyczką p. Katarzyną Branicką-Karczmarczyk. Było to wielkie przeżycie dla uczniów, gdyż ze względu na sytuację na Ukrainie w budynku były stosowane szczególne środki bezpieczeństwa. Uczestnicy kongresu poznali twórców gry planszowej „Bezpieczny Internet”, sami też udzielili wskazówek dotyczących zachowań pozytywnych i negatywnych w Internecie. Wysłuchali wystąpienia Marty Poślad - pracownika Googla, jak firma przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom w Internecie i jakie bezpieczne narzędzia oferuje.
Katarzyna Branicka-Karczmarczyk

Elinka dnia 16.03.2014 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Nasze gimnazjum po raz 10. obchodziło w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu. Przyłączyło się 11 lutego do ponad 100 krajów na świecie, w których obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie to „Razem tworzymy lepszy Internet”. Zwracało uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W tym roku, oprócz lekcji przeprowadzonych przez Katarzynę Branicką-Karczmarczyk w klasach II i III gimnazjum o cyberbezpieczeństwie, młodzież spotkała się z miejscowym dzielnicowym. Policjant Marcin Zera, po pokazie filmów ilustrujących zachowania niebezpieczne w Internecie, omówił sankcje karne, jakie za nie grożą. Uczestnicy spotkania - uczniowie klas drugich gimnazjum, otrzymali też ulotki dla rodziców o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i gdzie szukać pomocy w razie niebezpieczeństwa i łamania prawa.
Katarzyna Branicka-Karczmarczyk

Elinka dnia 19.02.2014 0 Komentarzy · 42 Czytań · Drukuj
Stron 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Szkoła

E-dziennik

Zjazd Absolwentów LO

Formularz rejestracyjny

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne będą dane kontaktowe. Pytamy też m.in. o rok ukończenia LO i nazwisko wychowawcy.

BIP
1%
Program PIT Udostępnione przez FSMM.PL
Pogoda
Aktualna pogoda dla Mrozow

WIĘCEJ
Podręczniki

Podręczniki i programy szkolne

Pozostało...
Do wakacji zostało...

69 Dni
Losowa fotka
PICT0082.JPG
PICT0082.JPG
VI Zjazd Informatyków
Flash Zegar
Kalendarz
Kwiecien 2014
P W S C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Najnowsze Media
Polonez w wykonaniu klasy IIIc | Oglądano: 10705 razy
Polonez w wykonaniu klas IIIa i IIIb | Oglądano: 36153 razy
Studniówka 2011 | Oglądano: 12888 razy
Reklama szkoły | Oglądano: 5115 razy
Polonez | Oglądano: 6040 razy
Copyright © 2004-2014 Zespól Szkół Publicznych w Mrozach OPIEKA: Ewa Jagodzińska i Ewelina Igańska
UWAGA!!! Zamieszczone zdjęcia na stronie www.zespolszkol.mrozy.pl są własnością autorów oraz osób na nich przedstawionych. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez wiedzy i zgody właścicieli jest niedozwolone.